Обране
В обраному: 0 об'єктiв

Чи варто купувати житло у панельному будинку 06/06/2019

Чи варто купувати житло у панельному будинку

Придбання власної квартири – одна з найбільших покупок у житті людини. От чому до процесу підходять із усією відповідальністю і намагаються уникнути навіть найменших помилок. Покупець відразу вкладає велику суму, робить необхідні ремонтні роботи і дуже ризикує. Якщо допущена хоч одна помилка, власник не зможе насолоджуватися комфортом і бажаним затишком. Причини можуть бути різними – від гучних сусідів і холодної підлоги до нерозвиненої інфраструктури. А от продати неліквідну нерухомість по тій же ціні буде вкрай складно.

Швидко і просто зводити

Забудовникам не потрібно витрачати зайвий час або замовляти додаткові будматеріали. Досить використовувати стандартні панелі, які виготовляють по відповідному стандарту на заводі. Головне завдання компанії після – лише скріпити між собою панелі, забезпечивши монолітність і надійність конструкції.

Спрощений будівельний процес забезпечує панельним будівлям більш низьку вартість, що у підсумку і привертає увагу покупців. А якщо мова йде про покупку житла у новобудові, то людям не потрібно роками чекати здачу проекта та можна швидко заїхати у квартиру. От чому до сих пір девелопери не відмовилися від створення панельних будівель і охоче забудовують ними житлові райони мегаполісів або невеликих населених пунктів.

Які моменти варто враховувати перед придбанням «панельки»

Разом з відносною дешевизною нерухомості на додачу йдуть моменти, які не кожному по душі.

  • Ніякого перепланування

Суттєвим мінусом панельних будинків є те, що в них не можна провести перепланування кімнат. Якщо власник захоче реалізувати незвичайний дизайн-проект, то знести або перенести міжкімнатні перегородки він не зможе. Стіни є частиною панельної конструкції, тому без наслідків для інших приміщень видалити їх не можна. Будь-яке переміщення зрушить навантаження, порушить нормальну геометрію приміщення та чревате руйнуваннями будинку. Прийдеться відразу вибирати таке планування, яке підходить вам найбільше і лише після робити ремонт.

  • Високий рівень шуму

Ще один нюанс – плити мають мінімальну звукоізоляцію. Для вирішення проблеми прийдеться додати шар звукоізоляції, збільшити витрати та трохи пожертвувати вільним простором.

  • Торцеві стіни

Звичайно у панельних будинках є торцеві стіни, що складаються із глухих панелей у передній частині житлової будівлі. Таке конструкторське рішення часто приводить до явища за назвою «точки роси». Якщо пояснювати його простою мовою, то це стан, коли у холодну погоду вода з повітря осідає на теплих стінах. Коли забудовник добре подбав про утеплення, волога утворюється із зовнішньої сторони будинку. А якщо ж у будівлі немає додаткового утеплення, тоді конденсат осідає у квартирі і стіни зсередини покриваються вогкістю. Згодом це приведе до появи грибка, цвілі, а також зіпсує зовнішній вигляд ремонту.

Перед покупкою вам необхідно ретельно перевіряти кожну стіну, особливо у торцевій частині. Не соромтеся прикладати долоні до голих стін. Температура стін відрізняється? Тоді на самій холодній буде збиратися конденсат.

Девелопери борються з «точкою роси» за допомогою якісного оздоблення стиків панелей (у старих будинках) або використовують спеціальний шар вологостійкого утеплювача. Візуально визначити наскільки добре компанія-забудовник впоралася із завданням просто. Треба подивитись на панелі близько вікна: якщо власники житла регулярно проводять косметичний ремонт, то у проблемних місцях оздоблення буде свіжим і це є головним доказом поганого закладення швів.

Категорія покупців, яким підійдуть панельні будинки

  • Молоді родини; 
  • Приїжджі; 
  • Ті, хто живе на арендованій квартирі; 
  • Багатодітні родини; 
  • Люди з обмеженим бюджетом.

Чи слід дивитися на панельні новобудови

У випадку із вже зведеними будівлями у покупців не повинно виникнути яких-небудь проблем з підбором квартири. Але як бути із проектами, які тільки заплановані? Тут потрібно запитати у девелопера технічні допуски і документи, як буде проводитися електрика, газ, каналізація та інші системи.

Ще дивіться на район і те, наскільки швидко місцевість розбудовується. Наявність садків, шкіл, магазинів і зупинок помітно піднімає нерухомість у ціні. А якщо будівельна компанія збирається самостійно облагородити прилягаючу територію (комерційна нерухомість, сквери, дитячі ігрові майданчики), тоді не варто переживати про ліквідність вкладень. Усе перераховане стане значною перевагою новобудови.

Також усунути проблеми з «точкою роси», низькою шумоізоляцією і холодом покупець може самостійно. Для цього варто віддавати перевагу «панелькам» без оздоблення. У такому випадку всередині можна встановити енергозберігаючі склопакети, прокласти шар водо-, тепло- і звукоізоляції на стелі та підлогу. А стіни легко підсилити гіпсокартоном у місцях, де вони граничать із сусідськими і створити ще одну перешкоду для шуму.

Єдиний нюанс – на вирівнювання стін і підлоги піде більше матеріалів, ніж на аналогічні роботи у цегельній будівлі. Неможливо розташувати плити рівно або дотримати ідеального нахилу міжкімнатних перегородок. Так що вам доведеться витратити більше сил і будматеріалів.

Але навіть якщо немає можливості проводити роботи самостійно, тоді можна обійтися чорновими роботами від забудовника. Компанія підготує необхідні комунікації, підключить квартиру до необхідних систем і забезпечить хоча б мінімальний рівень утеплення.

В яку пору року і коли краще купувати або продавати квартиру. Корисні поради.
Найкращі житлові комплекси Печерського району еліт класу, які прийдуться по душі навіть вимогливим інвесторам. 
ТОП ЖК поблизу Карпат, які підкорять навіть вимогливу людину.