Можливі ризики при інвестуванні в новобудову 25/06/2019

До списку новин
Можливі ризики при інвестуванні в новобудову

Багато українців мріють жити в новому будинку, оточеному доглянутою територією і обладнаною для комфортного життя. Однак більшу частину покупців лякає кілька моментів, пов'язаних з інвестуванням у новобудову. По-перше, для економії коштів доводиться чекати здачу готового житла або переплачувати за вже зведене приміщення. По-друге, існує ризик нарватися на довгобуд або втратити власні кошти. А по-третє, необхідно враховувати витрати на подальший ремонт квартири і її облаштовання.

У цій статті поговоримо про ризики, пов'язані з покупкою житлової площі у новобудові, виділимо основні плюси нерухомості в новому будинку. Також не забудемо про те, які варіанти нових квартир користуються особливим попитом серед інвесторів і підготуємо рядових українців до правильної покупки житла.

Переваги новобудов при порівнянні з вторинним ринком

  • Усі інженерні комунікації нові і утримувати їх буде просто протягом 20-30 років; 
  • Всередині приміщення немає запаха колишніх власників і не відчувається ніякої негативної аури; 
  • У нових проектів більш продумане планування, що включає простору кухню або навіть кухню-вітальню; 
  • У новобудови заселяються переважно молоді люди і родини, так що коло знайомих розшириться;
  • При покупці житла із чистовим оздобленням можна заощадити час на пошуках будівельників і будматеріалах (стосується насамперед бюджетного ремонту); 
  • Можна знайти максимально вигідну пропозицію при оформленні угоди на етапі «виритого котловану», що дозволяє заощаджувати 20-30% від можливої вартості квартири; 
  • Після введення в експлуатацію житлова площа дорожчає, а на вторинному ринку з кожним роком ціна за 1 м2 падає; 
  • Нові споруди гарантовано прослужать довше застарілих (головне – знайти надійного забудовника, що не заощаджує на фахівцях і будматеріалах).

Які нові квартири користуються найбільшим попитом

Незважаючи на те що в багатьох ЖК вартість 1 м2 житлової площі знижена, трьохкімнатні варіанті не користуються настільки високим попитом, як малогабаритні квартири. Інвесторам доводиться відразу викладати велику суму, що підходить або українцям з великою родиною і високим рівнем доходу, або, тим людям, які отримали значну спадщину від родини.

В основному покупці дивляться вбік нового однокімнатного житла, студій або малогабаритних двокімнатних квартир. Таку житлову площу дешевше ремонтувати, можна потім здавати в оренду і дешевше обслуговувати. От чому люди намагаються не ризикувати, вкладаючи порівняно невеликі суми. Навіть із обліком того, що 1 м2 в однокімнатній коштує дорожче, у цілому вартість нерухомості значно нижче трьохкімнатних.

Ще один важливий нюанс: основні інвестори в однокімнатні квартири і студії – молоді родини без дітей або з маленькою дитиною. У цієї категорії покупців обмежені кошти на покупку першого житла, так що більш просторі варіанти житлової площі їй не по кишені.

Можливі ризики: до чого варто підготуватися інвестору

  1. Перенесення строків здачі об'єкта – розповсюджена проблема, пов'язана з різними факторами. Компанія-забудовник може призупинити роботи через несприятливу погоду, порушення в строках поставки будматеріалів, при відсутності кваліфікованих кадрів і т.д. Причому ця проблема властива як для новобудов економ-, так і для будинків бізнес-класу;
  2. Банкрутство девелопера – фірми часто ведуть кілька проектів і при неправильному розподілі ресурсів можуть розтратити всі доступні гроші. Із цієї причини всі роботи завмирають і інвесторам прийдеться чекати, щоб ЖК викупила інша компанія і добудувала; 
  3. Дефекти проектування – економія на досвідчених інженерах або бажання заощадити на дрібних роботах іноді приводять до того, що будинки сильно всідають з часом. Іноді проблеми із проектуванням виливаються в розтріскування фасаду, розкол фундаменту, обвали і т.д.;
  4. Є ризик потрапити у руки до шахраїв – інвестору необхідно самостійно уточнювати, наскільки забудовник надійний і чи немає підводних каменів при оформленні договору. Якщо документи підписуються напівлегальним способом, через посередників або за допомогою мутних схем, то людина ризикує втратити житло та гроші у майбутньому; 
  5. Неякісні будматеріали – проблема частково схожа з неякісним проектуванням. Тільки разом з можливими тріщинами власник ризикує зіштовхнутися з підвищеним утворенням цвілі (проблема утеплення), виділення їдких запахів та іншого; 
  6. Форс-мажори та стихійні лиха – сюди відносятся всілякі потопи, пожежі, смерчі або інші погодні явища, здатні вплинути на хід будівництва і навіть зруйнувати будинок. Також до числа форс-мажорів відноситься погіршення економічної ситуації в країні, кризи та державні перевороти.

Вибір забудовника

В Україні досить нестабільна ситуація з девелоперами, пов'язана з нестабільною економічною ситуацією і плаваючими цінами на будматеріали. Якщо прагнете уникнути помилок, нижче представлений список порад для підбору надійної компанії.

  • Віддавайте перевагу фірмі, яка вже побудувала хоча б кілька будинків і має гарні відгуки; 
  • Обов'язково враховуйте, скільки років девелопер працює на ринку; 
  • Для зниження ризиків вибирайте квартиру у будинках, завершених на 85-95%; 
  • Завжди порівнюйте поточний і попередні проекти (якщо раніше девелопер займався малоповерхівками, а потім взявся за хмарочос – краще підібрати інший варіант); 
  • Дивіться на форму договору, пропоновану компанією; 
  • Також обов'язково запитуйте у девелопера наступний пакет документів: дозвіл на будівництво, установчу документацію, ліцензію забудовника і план проекту, фінансову документацію та документи з отриманням прав на земельну ділянку.

Коли все надають без застережень і документація в порядку, можна сміливо роздумувати над інвестицією. В інакшому випадку краще підшукати іншого забудовника.

 

Вас також може зацікавити:

Як перевірити надійність компанії-забудовника: ТОП-5 порад від експертів

Як вибрати підходящий момент для придбання квартири

Попередній договір купівлі-продажу

Задаток, попередній договір і аванс при оформленні нерухомості

Договір купівлі-продажу: як правильно оформити нерухомість

Днями відбулась прес-конференція, де представники компанії мали нагоду прокоментувати ситуацію  з ділянкою на вул. Козельницькій.
Попри всі труднощі воєнного часу та масштабні енергетичні виклики, компанія City One Development зберігає свою надійність як девелопер та продовжує активне будівництво і виконання зобов’язань пе…
Попри всі виклики воєнного часу рік був активний і насичений на події та підтвердив репутацію DIM як одного з лідерів ринку нерухомості Києва.