Обране
В обраному: 0 об'єктiв

Смарт-планування: особливості та переваги 26/12/2018

Смарт-планування: особливості та переваги

Квартири і таунхауси зі смарт-плануваннями надзвичайно популярні у великих містах. Така нерухомість виступає як інструмент для інвестицій, по душі самотнім людям, підходить студентам та інвесторам без великого бюджету. Особливо популярними смарт-планування стали у Західній Європі та США, де зараз спостерігається перенаселення мегаполісів і високі ціни на квадратні метри.

Смарт (розумне) планування передбачає функціональний поділ усієї площі на зони. Для цього не використовуються перегородки, що заощаджує місце і дозволяє використовувати кожний доступний метр. Тут немає довгих коридорів, великих ванних кімнат і найчастіше навіть балконів. Зате є досить місця для імпровізованої спальні і робочого куточка.

Переваги нерухомості зі смарт-плануванням

Доступний простір використовується більш раціонально. Планування функціональні та можуть бути підготовлені під потреби конкретного інвестора. Для облаштування використовується спеціальна вбудована побутова техніка і зручні меблі.

Обладнана прибудинкова територія і наявність корисної інфраструктури поблизу – ще один плюс. Квартири зі смарт-плануваннями нерідко розміщаються у великих житлових комплексах, де також є одно, дві та трикімнатні варіанти. Тому мешканці маленьких квартир почувають себе комфортно і можуть без проблем користуватися прилягаючою інфраструктурою. Наприклад, магазинами, паркуваннями, підсобними приміщеннями, соціальними об'єктами.

Особливості смарт-нерухомості

Будівельники дотримуються простих правил, щоб створити затишну квартиру із приставкою «смарт». Для цього повністю відмовляються від коридорів і стін між кімнатами. Кухня, вітальня і спальня виступають єдиним простором без дверей. Для зонування використовуються дерев'яні перегородки, тканинні штори, скло, пластик, метал. Меблі мають невеликі габарити, тому у квартирі навіть площею 30 метрів легко поміщається все необхідне.

Схожі характеристики мають відомі на ринку гостинки. Старий житловий фонд на відміну від новобудов включає варіанти з поганими комунікаціями, низькими стелями, поганою шумоізоляцією. При цьому вартість гостинки і смарт-квартири приблизно однакова.

При підборі нерухомості невеликої площі слід уважно читати договір купівлі-продажу. У забудовника необхідно дізнатися статус такого житла, адже зараз законодавство не роз'яснює, що таке квартира «смарт». Об'єкти з юридичної точки зору перебувають у підвішеному стані, адже по суті це не однокімнатна квартира. Можуть виникнути проблеми з контролюючими органами і пропискою. Краще уточнювати всі юридичні моменти разом з експертом.

Який стиль найкраще підходить для смарт-об'єкта

Маленька площа не терпить громіздких предметів і яскравого інтер'єру. Тому власники невеликих квартир вибирають лофт, мінімалізм і хай-тек. Велика кількість декоративних елементів буде виглядати занадто помітно. Перед початком ремонту незайвим буде провести підготовку. Необхідно скласти список всіх предметів інтер'єру, меблів і побутової техніки, які планують розмістити у квартирі. Від зайвого варто позбутися вже на цьому етапі, що дозволить заощадити місце у майбутньому.

Щоб підкреслити індивідуальний стиль потрібно вибирати правильну гаму. Підійдуть світлі та теплі відтінки, які візуально розширюють простір. Без обмежень можна використовувати зелень будь-якої висоти.

Вартість квадратного метра

Квартира зі смарт-плануванням – це відмінний вибір для покупця з невеликим бюджетом на покупку. Інвестор не платить за зайву квадратуру та отримує функціональний простір. Маленькі об'єкти дуже економічні та вигідні в плані утримання. Вони виконані з високоякісних матеріалів, утеплені і обладнані тепловими лічильниками.

Ціна такої нерухомості варіюється і залежить від ряду факторів. По-перше, враховується клас новобудови (економ, комфорт, бізнес і еліт). По-друге, розташування та район будівництва. Також на вартість впливає можливість перепланування, наявність панорамного заскління на всю стіну та вже встановлені меблі/техніка. Ціна квадратного метра становить 300-1000 доларів США.

В яку пору року і коли краще купувати або продавати квартиру. Корисні поради.
Найкращі житлові комплекси Печерського району еліт класу, які прийдуться по душі навіть вимогливим інвесторам. 
ТОП ЖК поблизу Карпат, які підкорять навіть вимогливу людину.