Витрати на обігрів багатоповерхових будинків в Україні в 5 раз вище, ніж у Європі 18/02/2019

До списку новин
Витрати на обігрів багатоповерхових будинків в Україні в 5 раз вище, ніж у Європі

Олександр Герасименко, який займає посаду начальника відділу Одеської державної академії будівництва і архітектури, розповів про низький рівень енергоефективності будівель в Україні. За словами фахівців, сьогодні на обігрів одного квадратного метра житла в рік необхідно 220 кВт енергії. У Європейських країнах ця цифра рідко коли перевалює за відмітку в 60 кВт. По міжнародних нормах українські будинки відповідають категорії «H» незалежно від року здачі будівлі в експлуатацію. У Литві та країнах близького зарубіжжя вже зараз з'являються багатоповерхівки, які відповідають категорії «А» і «А-1».

Олександр Герасименко відзначив, що прийнята урядом програма по зниженню витрат на опалення повинна запрацювати на повну силу тільки к 2030 року. До цього строку необхідно підготувати паспорта енергоефективності всіх бюджетних установ і житлових комплексів. Також буде потрібно підготувати велику кількість кваліфікованих фахівців у цій області.

 

Вас також може зацікавити:

Нафтогаз повідомив умови безкоштовних лічильників для споживачів

Як заощадити на комунальних послугах у квартирі: 4 лайфхака для власників

Управителів багатоквартирних будинків змусять проходити професійну атестацію

Держстат розповів про зниження об'ємів будівництва

Ініційоване обговорення нового законопроекту про захист прав інвесторів

Відбулись перші огляди для власників квартир у ЖК Avalon Holiday
ЖК «Нова Англія» стала одним з перших житлових комплексів столиці де відновлено іпотечне кредитування за вигідними умовами
Розпочали роботи на будмайданчику 2-ї черги ЖК City Park