Обране
В обраному: 0 об'єктiв

У Києві почали відключати каналізацію за борги 29/06/2018

У Києві почали відключати каналізацію за борги

«Київводоканал» почав відключати перших злісних неплатників комунальних послуг від водовідведення. Для цього використовується спеціальне обладнання, яке дозволяє через загальний стояк заблокувати квартиру. У середині червня 2018 року була проведена робота з неплатниками, що проживають на Троєщині. Як повідомляють представники комунального підприємства, відключають боржників, які систематично не оплачують рахунки. Суми і строки несплати варіюються залежно від квартир.

Для того щоб заблокувати каналізацію, застосували заслінку «Chop-2008». Колектор легко блокується без наслідків для сусідніх житлових приміщень. Разом із заслінкою в стояк опускається мініатюрна камера, тому помилки в роботі повністю виключені. 

 

Після завершення всіх операцій складається акт про припинення водовідведення у квартирі. Вказується ім'я та прізвище фахівця, який зробив блокування через стояк. Також у документ заноситься дата попередження і відключення, а ще розмір заборгованості. Додатково зазначені дії по відновленню роботи каналізації. Документ оформляється у двох екземплярах, один з яких передається боржникові. Тепер все залежить від неплатника. Згідно з поточним законодавством, неплатникам можуть повністю відключити квартири від водопостачання і відведення.

Варто відзначити, що відновлення роботи каналізації – це окрема послуга з відповідною оплатою. По мірках фахівців, демонтування заслінки коштує близько двох тисяч гривень.

На такі заходи по роботі з боржниками «Київводоканал» вирішив піти через суттєві заборгованості. Борг киян становить 427 мільйонів гривень. При цьому представники підприємства говорять про можливість реструктуризації боргів. Для цього слід звернутися у центр обслуговування споживачів.

Коментар експерта

Провідні юристи столиці сходяться у думці, що дії представників «Київводоканал» виходять далеко за правові рамки. Враховуючи, що останні кілька років підприємство виставляє незаконні рахунки, ситуація складна. У Київській міській державній адміністрації знають про проблеми, але нічого зробити не можуть. При цьому будь-яке втручання в комунікації та інженерні мережі є неправомірним.

В яку пору року і коли краще купувати або продавати квартиру. Корисні поради.
Найкращі житлові комплекси Печерського району еліт класу, які прийдуться по душі навіть вимогливим інвесторам. 
ТОП ЖК поблизу Карпат, які підкорять навіть вимогливу людину.