Обране
В обраному: 0 об'єктiв

Квартира на останньому поверсі: усі за та проти 30/07/2018

Квартира на останньому поверсі: усі за та проти

Інвестори при виборі нерухомості звертають увагу на кожний нюанс майбутнього житла. При цьому не на останньому місці перебуває поверховість будинку і розташування об'єкта. Дотепер існує думка, що перші та останні поверхи не занадто надійні у плані інвестицій, тому покупці обходять такі пропозиції стороною. Чи справді все так погано? Розглянемо плюси і мінуси житла на останніх поверхах.

На що слід звертати увагу

 • Загальний стан будівлі і рік зведення. У випадку якщо будинок старий (сталінка або хрущівка), підвищується ризик купити нерухомість із поганими перекриттями. У непогоду можуть з'явитися мокрі місця на стінах і постраждати електропроводка. При цьому навіть новобудови дев'яностих і нульових можуть мати поганий дах.
 • Наявність технічного поверху. Таке рішення необхідне для того, щоб у літню пору весь будинок не перегрівався, а всередині було прохолодно. Якщо технічного поверха немає, вся духота в пекучі дні залишиться на останньому поверсі, а виходить, і у квартирі.
 • Останній активний ремонт даху. При покупці нерухомості варто уточнити про ремонт перекриття не тільки у продавця, але й у представників ЖЕКа або об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Якщо ремонту не було в найближчі 3-5 років, можуть виникнути серйозні проблеми в осінній період під час дощу або взимку при сильному снігопаді.
 • Мокрі стіни в санвузлі, ванній кімнаті, коридорах, а також на сходовій клітці. Якщо є вихід на дах у вигляді сходів, слід уважно його оглянути. Велика кількість іржі або жовто-зелений колір говорять про те, що з даху постійно стікала вода. Ще одна яскрава ознака – наявність цвілі.

Переваги квартири на останньому поверсі

 • Комфортне життя у тиші. Це особливо сподобається тим людям, які часто залишаються дома (пенсіонери, молоді батьки, ті, хто працює віддалено), яким необхідна тиша. Нерідко сусіди зверху доставляють незручності, особливо родині з маленькими дітьми. При цьому затопити сусід зверху вас теж не зможе, а ще не чутно постійного зливу каналізації. Нижні і середні поверхи часто від цього страждають.
 • Є можливість реалізувати дворівневу квартиру. Мешканці легко погодять усі документи та можуть навіть приватизувати технічний поверх. Таким чином, просто розширити доступний простір і зробити справжній пентхаус.
 • Свіже повітря і чистота. До верхніх поверхів навіть у панельній новобудові на п'ять поверхів не долітає бруд з-під коліс автомобілів, а вихлопні гази осідають значно нижче.
 • При заміні комунікацій можна заощадити. Немає необхідності прокладати комунікації нагору і домовлятися про це із сусідами. Це стосується водопроводу, каналізації та опалення.
 • Можна отримати знижку від продавця. Ріелторські компанії та приватні продавці нерідко знижують ціну за нерухомість саме через верхній поверх.

Недоліки об'єкта на останньому поверсі

 • Зайве фізичне навантаження. Якщо у новобудові немає ліфта, прийдеться долати прольоти пішки. Враховуючи вік і стан здоров'я, для багатьох це буде суттєвою проблемою. Також наверх потрібно затаскувати важкі сумки, коляски і велосипеди.
 • Гроші на ремонт доведеться вимагати самостійно. Плановий ремонт обійдеться у кілька десятків тисяч гривень і більше. Слід доводити доцільність такого ремонту керуючій компанії.
 • Може з'явитися неприємний запах. Неякісно відремонтоване перекриття нерідко зв'язують із вентиляційними проблемами. Утруднений рух повітря часто стає причиною цвілі і запаху з інших квартир.
 • Низький тиск води. У випадку зі старими будівлями такі проблеми практично завжди з'являються у літні місяця. При навантаженні (у ранкові та вечірні години) слабкий тиск води з-під крана доставляє власникам незручності. У новобудовах звичайно встановлені сучасні насоси і навіть насосні станції, тому перебоїв з водопостачанням немає.
 • За верхній поверх слід доплатити. Багатоквартирні будинки у великих міста нерідко будуються у жвавому місці. З верхніх поверхів відкривається чудові панорамні види. А за таку опцію часто вимагають доплату.
В яку пору року і коли краще купувати або продавати квартиру. Корисні поради.
Найкращі житлові комплекси Печерського району еліт класу, які прийдуться по душі навіть вимогливим інвесторам. 
ТОП ЖК поблизу Карпат, які підкорять навіть вимогливу людину.