Дитячі садки дозволять будувати на перших поверхах житлових будинків 03/10/2018

До списку новин
Дитячі садки дозволять будувати на перших поверхах житлових будинків

В Україні змінилися державні будівельні норми. З 1 жовтня набувають чинності нові поправки до основних законодавчих актів, які пов’язані з будівництвом дитячих садків. Тепер на законодавчому рівні дозволено проектувати і реалізовувати дитячі дошкільні установи на перших поверхах житлових будинків, а також виконувати в якості прибудови до перших поверхів. Раніше дозволялося розміщення такої соціальної інфраструктури тільки в окремих будинках.

Що змусило законодавчий орган переглянути ряд будівельних норм? По-перше, це проблеми, пов'язані з перенаселенням великих міст. Згідно з нормами на кожні 1000 жителів повинно бути 38 місць у дошкільних установах і 135 місць у школах. Реальна картина сильно відрізняється та всі садки переповнені, а черги розписані на кілька років наперед. По-друге, суттєве старіння будинків, де зараз розміщені садки. 

Україна вирішила піти по європейському шляху та дозволити проектування невеликих вбудованих дитячих садків.

Які сади можуть бути розміщені у житлових будинках (до другого поверху включно):

  • кімнати для короткострокового перебування дошкільнят (до чотирьох годин);
  • дошкільні навчальні заклади до 80 місць (ясла, ясла-сади, дитячі садки);
  • вбудовано-прибудовані дошкільні освітні установи до 120 місць;
  • прибудовані до глухих торців будинків дошкільні освітні установи до 160 місць.

Такий підхід дозволить інвесторам отримати не тільки комфортні житлові будинки, але й забезпечити себе всім необхідним для виховання дітей. Садки будуть розташовані зовсім поруч, тому можна суттєво заощадити час на поїздки. Також нові норми будівництва допоможуть зменшити розрив між будівництвом житлового фонду і соціальної інфраструктури. Лиш деякі забудовники можуть дозволити собі проектування та будівництво окремого садка поруч із нерухомістю. Тепер ситуація зміниться.

Читайте також
7 дієвих способів захисту квартири від грабіжників.
Схема обміну старого житла на нове з усіма перевагами і недоліками.
Класифікація житла в новобудовах на українському ринку нерухомості.