Обране
В обраному: 0 об'єктiв

Країни світу з найвищими і найнижчими податками на нерухомість 09/04/2019

Країни світу з найвищими і найнижчими податками на нерухомість

Традиційно країнами із найнижчими податками на елітну нерухомість залишаються Мальта, ОАЕ, Шрі-Ланка, Ірландія та Монако. При цьому збори продовжують зростати в таких державах, як Великобританія і Канада. Останнім часом їм на п’яти наступають Гонконг та Австралія.

Аналітики International Luxury Property Expo (ILPE) (http://ilpexpo.com/) останні п’ять років відзначають збільшення податків на елітну нерухомість у середньому від 3 до 20% у всьому світі. При цьому ще залишилася низка країн, де податки на нерухомість або відсутні, або мінімальні. Переважно це невеликі острівні держави (Фіджі, острови Кука, Кайманові острови, Домініка, Сейшели, Теркс і Кайкос) та деякі країни Європи (Ірландія, Мальта, Монако), а також Шрі-Ланка та ОАЕ.

ТОП-5 країн із найнижчими податками на елітну нерухомість

 • ОАЕ

Майже не обкладається податками нерухомість у країнах Перської затоки ― Бахрейні, Кувейті, Омані, Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах. Однак серед цих країн інвестори віддають перевагу ОАЕ, а саме Дубай. Дубай ― це місто, де немає податку на нерухомість, хоча при її купівлі стягується одноразова плата. У 2013 році її ставка зросла з 2 до 4%.

 • Монако

Чудова берегова лінія і розкішні будинки однієї з найменших держав Європи приваблюють багатьох успішних підприємців. При цьому відсутність податків на нерухомість робить володіння житлом іще привабливішим. Щоправда, відсутність податків компенсується високою ціною самої нерухомості ― 1 м² в Монако коштує близько $60 тис. Це майже удвічі дорожче, ніж у Лондоні, де 1 м² коштує $30 тис.

 • Мальта

Як і Монако, Мальта дуже популярна серед експатів у всьому світі. Цьому сприяють потужні стимули для власників житла та інвесторів, включаючи відсутність податків на нерухомість та податків на спадщину. Замість них органи влади Мальти стягують гербовий збір і податок на приріст капіталу. Його ставка варіюється від 0 до 35% залежно від доходу.

 • Ірландія

Основні покупці елітної нерухомості в Ірландії ― британці та жителі країн ЄС. При купівлі елітного житла податки в Ірландії становлять не більше 0,5% від вартості об’єкта. Сюди входять податок на землю і будинок, податок на вступ у власність, податок на отримання іпотечного кредиту, а також послуги маклера.

 • Шрі-Ланка

Острівна країна, розташована на південь від Індії, приваблює все більше уваги через туризм, обсяги якого зростають. Тим більше, у Шрі-Ланці немає податків на нерухомість, а також податку на приріст капіталу ― він був скасований понад 10 років тому. Однак у Шрі-Ланці є податок на дохід від оренди, отриманий нерезидентами. Його ставка становить 20%.

ТОП-5 країн із найвищими і такими, що швидко зростають, податками на елітну нерухомість

 • Великобританія 

Уже багато років у світі щодо обкладання податком лідирує Великобританія. Податки на нерухомість тут становлять 12,7% від загального податкового тягаря. Вони включають муніципальний податок, гербовий збір, податки на спадщину та приріст капіталу.

 • Канада

Друге місце щодо зростання податків на елітну нерухомість посідає Канада. Тут ці збори становлять 11,7% від загального обсягу податків. У 2018 році тягар посилився, оскільки Канада ввела 15% податок для покупців нерухомості з-за кордону.

 • Гонконг

На п’яти Великобританії та Канаді щодо зростання податків на елітну нерухомість наступає Гонконг. Найбільше підвищення зборів відбулося в 2010 – 2013 роках. Крім 10% податку для покупців з-за кордону тут діє податок 8,5% на купівлю нерухомості вартістю понад $2 млн.

 • Сінгапур

Одним із піонерів підвищення податків на елітну нерухомість був Сінгапур ― збори тут стрімко пішли вгору ще в 2010 – 2011 роках, коли був уведений 10% податок на купівлю нерухомості іноземцями. У 2013 році цей податок зріс до 15%, а також був введений 3% податок на покупців других будинків.  

 • Австралія

За останні три роки органи влади країни ввели не менше п’яти нових зборів на елітну нерухомість. Найвищим є податок на купівлю нерухомості для іноземців ― 8%.

ТОП-5 країн із найвищими податками на нерухомість

 1. Великобританія ― 12,7%
 2. Канада ― 11,7%
 3. США ― 10,8%
 4. Австралія ― 10,1%
 5. Франція ― 8,5%

Найвищі податки на купівлю нерухомості іноземцями

 1. Британська Колумбія (Канада) ― 20%
 2. Ванкувер і Торонто (Канада) ― 15%
 3. Сінгапур ― 15%
 4. Гонконг ― 15%
 5. Австралія ― 8%

ТОП-5 країн із найнижчими податками

 1. Монако
 2. Мальта
 3. ОАЕ
 4. Шрі-Ланка
 5. Ірландія

ТОП-5 країн, де найбільше зросли податки

 1. Британія
 2. Канада
 3. Гонконг
 4. Сінгапур
 5. Австралія

Довідкова інформація:

International Luxury Property Expo (ILPE) (http://ilpexpo.com/)

Виставки елітної зарубіжної нерухомості у форматі В2С, які проводяться для приватних інвесторів HNWI у всьому світі: в Каннах, Шанхаї, Мумбаї, Москві, Бангкоку та інших містах. Одна з найбільших виставок Monaco International Luxury Property Expo 2019 пройде в Монако 15 – 16 травня в «Гримальді Форум» і збере 200 забудовників та 1000 приватних інвесторів із 80 країн світу.

ILPE безпосередньо працює з приватними інвесторами і аналізує інтерес до елітної нерухомості у всьому світі.

Дані у звіті надані аналітичною службою ILPE. 

В яку пору року і коли краще купувати або продавати квартиру. Корисні поради.
Найкращі житлові комплекси Печерського району еліт класу, які прийдуться по душі навіть вимогливим інвесторам. 
ТОП ЖК поблизу Карпат, які підкорять навіть вимогливу людину.