Обране
В обраному: 0 об'єктiв

Інвестори змінюють пріоритети і вибирають для вкладення коштів у нерухомість ринки, які швидко зростають 10/04/2019

Інвестори змінюють пріоритети і вибирають для вкладення коштів у нерухомість ринки, які швидко зростають

Нерухомість Сінгапуру, Мадриду і Токіо за рік піднялася в ціні більше ніж на 10%, і попит на неї продовжує зростати, а от у Дубаї та Лондоні ціни знижуються слідом за попитом. Найбільш стабільний ринок елітної нерухомості ЄС і особливо Німеччини ― у 2018 році інвестори робили найбільше запитів на нерухомість Берліна.

Аналітики International Luxury Property Expo (ILPE) (http://ilpexpo.com/) відзначають зміну географії інтересу інвесторів при виборі зарубіжної елітної нерухомості для вкладення коштів. У першу чергу їх цікавлять країни, де нерухомість стабільно зростає в ціні або активно дорожчає останніми роками. Наприклад, у Сінгапурі елітне житло подорожчало на 11,5%, хорошу динаміку показали Токіо (9,4%) та Пекін (7,3%). У 2018 році на ILPE було багато запитів на іспанську нерухомість, і це корелює з загальним ростом цін на об’єкти у країні. Наприклад, у Мадриді ціни зросли на 10,3%. Найбільш привабливою країною для купівлі елітної нерухомості в Європі уже багато років залишається Німеччина. Це можна пояснити стабільною політичною ситуацією і прозорою системою оподаткування. Тільки за минулий рік ринок нерухомості Німеччини залучив інвестицій на 57,5 млрд євро. За кількістю запитів, отриманих ILPE, нерухомість ФРН посіла у 2018 році перше місце серед країн ЄС. 

Євросоюз у цілому зберігає привабливість для інвесторів у елітну нерухомість. Якщо 2017 рік був непростим для ЄС ― крім Brexit Європа мала пройти випробування виборами в Німеччині та Франції, ― то 2018-й відзначився більшою стабільністю ринку нерухомості. Останній відразу відреагував на покращення політичної ситуації, і у 2018 році ціни на елітну нерухомість зросли. Так, у Берліні зростання склало 8,5%, у Парижі ― 6%. Найдорожче житло в ЄС зараз у Монако ― 1 м² коштує 62,5 тис. доларів. У середньому в 2018 році ціни на елітну нерухомість Євросоюзу зросли на 6%. Країни Західної Європи залишаються найбільш бажаними для інвестицій з метою збереження активів. 

Через політичну нестабільність на 1,8% здешевіла елітна нерухомість у Лондоні і на 2,4% ― у Стамбулі. А у світі найбільше «просів» ринок Ванкувера. Тут нерухомість стала дешевшою на цілих 6,2%. 

Якщо іще декілька років тому інвестори масово цікавилися ОАЕ, то зараз тренд на зниження цін у країні (в середньому на 6% на рік) змушує обережно вибирати об’єкти для вкладень. Проте, обсяг угод усе ще високий, а у 2020 році очікується поступове відновлення ринку і підвищення цін на нерухомість завдяки виставці «Експо 2020», яка відбудеться в Дубаї. 

Очікування у 2019 році 

За даними аналітиків ILPE, у 2018 році окреслилися тенденції, які продовжать впливати на ринок елітного житла і у 2019-му: 

  • Зростання інтересу інвесторів до туристичної нерухомості ― елітних апартаментів, які можна здавати в оренду. Це стосується як країн Європи ― Італії, Іспанії, ― так і Азії, наприклад, Таїланду.
  • Обережність в угодах ринку нерухомості Великобританії у зв’язку з Brexit у першій половині 2019 року.
  • З ринку поступово йде європейський капітал, а натомість зростає кількість інвестицій із країн Азії та СНД ― Китаю, Гонконгу, Індії, Росії, Азербайджану.
  • Зростає кількість угод, при вчиненні яких нерухомість купують на етапі проекту або на початковій стадії будівництва. 

Довідкова інформація: 

International Luxury Property Expo (ILPE) (http://ilpexpo.com/)

Виставки елітної зарубіжної нерухомості у форматі В2С, які проводяться для приватних інвесторів HNWIs у всьому світі: в Каннах, Шанхаї, Мумбаї, Москві, Бангкоку та інших містах. Одна з найбільших виставок Monaco International Luxury Property Expo 2019 пройде в Монако 15 – 16 травня в «Гримальді Форум» і збере 200 забудовників і 1000 приватних інвесторів із 80 країн світу.

Команда ILPE безпосередньо працює з приватними інвесторами і аналізує інтерес до елітної нерухомості у всьому світі.

Дані, наведені у звіті, надані аналітичною службою ILPE.

В яку пору року і коли краще купувати або продавати квартиру. Корисні поради.
Найкращі житлові комплекси Печерського району еліт класу, які прийдуться по душі навіть вимогливим інвесторам. 
ТОП ЖК поблизу Карпат, які підкорять навіть вимогливу людину.