Львів входить до числа найбільш гарних, культурно-розвинених і продуманих міст країни. Не дивно, що саме тут щорічно з'являється все більше житлових комплексів різного класу. По даним Держстату України, на початку 2019 року у Львівській, Київській та Івано-Франківської областях введено в експлуатацію майже 52% квартир від загального обсягу житла.

На даний момент на території Львова проживає майже 750 000 людей. Причому кількість бажаючих обзавестися об'єктом у новобудовах Львова неухильно росте. У центральних районах житловий фонд серйозно зносився і приміщення усе рідше відповідають вимогам покупців.

Навіть незважаючи на високу вартість 1 м2 житлової площі на первинному ринку, клієнти прагнуть насолоджуватися просторими кухнями, заощаджувати на комунальних платежах і заощаджувати час за рахунок розвиненої прилеглої інфраструктури. На жаль, у центральній частині мегаполіса через туристів досить галасливо, що підходить далеко не всім інвесторам. Також у старих будинках звичайно високі стелі, маленькі кухні та житлові кімнати.

Одночасно із цим багато забудовників Львова йдуть від протилежного, пропонуючи своїм покупцям функціональні квартири збільшеної площі. Нерідко на території ЖК перебуває комерційна нерухомість, або ж поблизу перебувають магазини, зупинки громадського транспорту, кафе та інші об'єкти соціально-побутового призначення.

У даний момент у населеному пункті працює більш 140 будівельних фірм. Частина з них займається будівництвом будинків по всій країні, інші сфокусовані винятково на новобудовах Львівської області. При цьому більша частина девелоперів намагається підбирати надійні будматеріали незалежно від класу житлового комплексу, використовувати передові технології будівництва, дотримувати встановлених законодавством норм і надавати клієнтам по запиту необхідні документи.

Це захищає львів'ян і інвесторів з інших міст від придбання об'єкта із проблемними інженерними комунікаціями або непродуманим плануванням. Також більшості людей важлива вартість 1 м2 житлової площі. Покупці не прагнуть переплачувати за центральний район і задовольнятися мінімальним облаштуванням прибудинкової території.

Куди більша ймовірність того, що людина вибере простору квартиру у перспективному мікрорайоні. От чому багато клієнтів усе частіше купують житло ближче до передмістя або у віддалених куточках міста. Але при цьому звертають увагу на зупинки громадського транспорту, близькість шкіл і дитсадків, магазинів, супермаркетів.

Будівельні компанії Львова змогли адаптуватися під вимоги інвесторів. Вони не демпінгують ціну об'єктів на первинному ринку, але намагаються заощадити на інших пунктах витрат. Наприклад, на покупці землі або її оренді. Чим далі від центру, тим менше плата за земельну ділянку.